Gazivet Bıldırcın Yumurtası ve Et Üretim Tesisleri
GAZİVET 1984 yılında Veteriner Hekimlik hizmetleri vermek üzere Uzman Veteriner Hekim
Dr. Ali ÖZDEDE tarafından kurulmuştur. 1995 yılında Gaziantep Oğuzeli ilçesinde Bıldırcın Yumurtası ve Bıldırcın Eti üretimine başlamıştır.
2000 yılında Gıda Kodeksinin yayınlanması ile kanunu yükümlülüklerini yerine getirerek, Bıldırcın Yumurtası için Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı
Gıda Üretim Sertifikalarını almıştır. İlk yıllarda 1.500 adet yumurtacı bıldırcın kapasitesinde üretim yapılırken, günümüzde 2000 metrekare kapalı alan 7500 metrekare açık alanda tam otomatik kafeslerde 70.000 adet yumurtacı bıldırcın ve 50.000 adet etçi bıldırcın kapasitesi ile aylık 1.750.000 adet bıldırcın yumurtası ve 30.000 adet bıldırcın eti üretimi yapan Türkiye’deki en büyük ve en modern bıldırcın çiftliğidir.
33 yıllık çalışma hayatında her zaman en kaliteli ürün ve profesyonel çalışmayı kendine ilke edinen Gazivet, 2009 yılı itibariyle Türkiye’de Bıldırcın yumurtasında ISO22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemini uygulayan ilk Bıldırcın Çiftliğidir.
Gaziantep Bıldırcın Yumurtası ve Bıldırcın Eti

Gazivet

1984 yılında Uzman Veteriner Hekim Dr. Ali ÖZDEDE tarafından Veteriner Hekimlik üzerine kurulmuş Gazivet, Veterinerlik Hizmetinden sonra 1995 yılında Gaziantep Oğuzeli ilçesinde Bıldırcın Yumurtası ve Bıldırcın Eti üretimine karar vermiş ve üretim tesisini kurmuştur. 2000 yılında Gıda Kodeksinin yayınlanması ile kanunu yükümlülüklerini yerine getiren Gazivet, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı onayında Gıda Üretim Sertifikasını alıp üretimlerini genişletmeye ve taze Bıldırcın Yumurtası ve Bıldırcın Eti üretimine devam etmiştir. 1500 adet Yumurtacı Bıldırcın üretimi ile başlayan serüven günümüzde 2000 metrekare kapalı 7500 metrekare açık alan içerisinde günlük 70.000 adet yumurtacı bıldırcın ve 50.000 adet etçi bıldırcın olarak genişlemiş ve Türkiye’nin en büyük ve en modern üretim tesisi olarak Ülke Ekonomisinde yer bulmayı başarmıştır. Bu başarının ardından iş ortakları ağını genişleten GAZİVET bugün; " Metro, Carrefour, Çetinkaya, Macrocenter, 5M Migros, Migros, M Jet Migros, Olicenter, Tansaş, File Market, Bim, A101, Hakmar, " GİBİ Türkiye ve Dünya çapında Gıda dağıtımı marketlerinde sizlerin sofrasına girmeyi başarmış ve bir Türk lezzeti olan Bıldırcını sizlerin sofrasına getirmeyi başarmıştır. Gazivet ve Siz Değerli Tüketicilerin yardımı ile büyümeye ve Dünya’ya Türklerin damak tadını tattırmak için ilerlemeye devam edecektir. Sağlıklı ve taze bıldırcın yumurtası ve etinizi günlük sofralarınıza getirmek için gece gündüz çalışan iş ortaklarımız ve biz sizler ve Ülkemiz için her zaman çalışmaya devam edeceğiz.
SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZE TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİZ.
Veteriner Hekim
Dr. Ali ÖZDEDE

Basında Gazivet

İş Ortaklarımız

Metro

Carrefour

Çetinkaya

Macrocenter

5M Migros

Migros

M Jet Migros

Olicenter

Tansaş

File Market

Bim

A101

Hakmar

Sertifikalarımız

Gaziantep ili oğuzeli belediyesi başkanlığı gayrisıhhi müesseseler iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı
Gaziantep valiliği il,Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İşletme Onay Belgesi
Gaziantep Sanayi Odası
Gıdmes Helal Sertifikası
Artıbel Sertifikası
Gaziantep valiliği il,Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İşletme Onay Belgesi
Gaziantep Ticaret Odası

Ürünlerimiz

Gazivet Bıldırcın ve Yumurta Ürünlerimiz...Sn : Ahmet Eşref Fakıbaba


AkParti Şanlıurfa 26. Dönem Millet Vekili
Değerli Büyüğümüz Halkın Vekili ve Hemşerimiz Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Olmanızı Tebrik Ederiz.
Başarılarınızın Devamını Temenni Ederiz.

BILDIRCIN YUMURTASININ FAYDALARI 

Bıldırcın yumurtası vitamin ve mineraller açısından zengin olup her ne kadar tavuk yumurtasından 4-5 kat küçük olsa da,
besleyicilik yönü tavuk yumurtasının 3-4 katıdır.
Örneğin B 1 vitamini tavuk yumurtasında % 50 iken bıldırcın yumurtasında %140 oranındadır.
Ayrıca 5 kat daha fazla demir(fe) ve potasyum (K) içermektedir.
İhtiva ettiği ovomukoid proteini sayesinde alerjik astım olmak üzere bir çok reaksiyona karşı etkindir.
Yine içerdiği lizozim enzimi ile yumurtada bakteri üremesini engeller ayrıca bıldırcınların canlı vücut ısısının yüksek olması, salmonella üremesini negatif yönde baskılar. 

Yüksek protein oranı (%13) ve diğer özellikleri ile birçok hastalığın önlenmesinde ve tedaviye yardımcı özellikler taşıması dolayısı ile önem arz etmektedir.
Mesela demir kansızlığın giderilmesinde etkin olurken, potasyum eksikliğinde kas gücü yetersizliği, kas krampları ve kabızlık gibi sorunlar ortaya çıkar, bu durum içerdiği yüksek potasyum ile önlenir. 

BILDIRCIN YUMURTASI

*Doğal olarak bağışıklık sistemini güçlendirir.
*Mide ülserine karşı da doğal bir savaşçıdır.
*Kolinin yüksek olması çocuklarda hafızayı geliştirir, sinir sistemini dengeler. IQ düzeyi yükselir, sınav başarısı artar.
*Toksin ve ağır metalleri vücuttan atar, hemoglobin düzeyini arttırır ve kansızlığı önler.
*Çin alternatif tıbında verem, astım ve diyabet tedavisinde kullanılmaktadır.
*Böbrek, karaciğer ve safra taşlarının oluşumundan korur ve atılmasına yardım eder. 
*B 1 vitamin eksikliğinde beriberi hastalığı oluşur ki (bu hastalık sindirim, kalp-dolaşım ve sinir sistemini etkiler) kilo kaybı, halsizlik, sinirliliğe sebep olur.  Bıldırcın yumurtasının içerdiği yüksek B1 vitamini (tiamin) bu eksikliği yeterince karşılar.
*HDL iyi kolsterol düzeyi yüksek, LDL ise düşük olup çok iyi bir dietetik protein kaynağıdır.
*Çocuklarda öksürük ve astımda başarılı bir etkinliği vardır.
*Çocuğunuzun kemik, diş ve tırnaklarının daha sağlıklı büyümesine yardımcı olur.
*Çocuklarda potasyum seviyesinin düşük olması ileri yaşlarda artrit, kalp hastalıkları ve kanser gibi önemli hastalıkların oluşumunu kolaylaştırdığı bilinmektedir.
*Tavuk yumurtasına allerjisi olan çocuklarda B 1 vitamin eksikliği oluşabilir işte bu durum bıldırcın yumurtasındaki yüksek oranlı B 1 vitamini ile karşılanır ve önlenebilir.
*Prostat bezini güçlendirir, organların yaşlanmasını geciktirir.
* Yeni çalışmalar, kolinesterazdan zengin bıldırcın yumurta sarısının, Alzheimer hastalığının belirtilerini hafifletebileceğini ve oluşum riskini azaltabileceğini göstermektedir.
* Saçları güçlendirir ve parlak olmasını sağlar.
* Cilt rengini güzelleştirir.
* Yumurtalar yüz maskeleri ve saç bakımı için kullanılır.
* Bıldırcın eti ve yumurtaları hamile ve emziren anneler için besleyici bir diyettir. 

Bıldırcın yumurtası çocuklarda 9 aylıktan itibaren katı gıda yedirilme döneminde sadece sarısı verilerek başlanır.
1 yaşında günde 1 tane sarısı ve beyazı birlikte verilmeye başlanır, 3 yaşından itibaren sindirim kapasitesine göre günde 2-3 adet, 7 yaşından itibaren ise 3-5 bıldırcın yumurtası tüketebilir.
Büyüme ve gelişmelerinde mucizevi bir etki gösterir.
Allerji ile ilgili olarak tavuk yumurtasına göre çok düşük oranda risk taşıdığından doktorunuza bu konuda danıştığınızda çok rahatlıkla kullanılır, dolayısı ile allerjik reaksiyonlara karşı daha güvenlidir. 

Çocukların allerjik bir rahatsızlığı varsa tedaviye takviye olarak verilebilir, oldukça faydalıdır.

Bıldırcın yumurtalarının tavuk yumurtalarına kıyasla daha az alergen olduğu bir gerçek olmasına rağmen, bıldırcın yumurtalarını (hatta 1 yaşına geldiyse bile) tanıtmadan önce herhangi bir potansiyel yan etki için çocuk doktorunuza danışmanız önerilir.
Bıldırcın yumurtaları piyasadan temin edilebilir ve bebeğiniz bunları düzgün bir şekilde sindirmeye başladıktan sonra, bunları düzenli olarak sunmaya başlayabilirsiniz.

Bıldırcın yumurtası çiğ olarak, meyve suyu ile karıştırılarak, ve 3-4 dakika kaynamış suda bekletildikten sonra, buzlu suya atılıp soyularak tüketilebildiği gibi, sabah kahvaltılarında tereyağı veya zeytin yağında hafif kavrulup üzerine kaşar eritilerek de harika bir lezzetle tüketilebilir.   

 

BILDIRCIN ETİ

 

Bıldırcın eti, son derece lezzetli, düşük deri yağına ve düşük kolesterol değerine sahip, tatlı ve narin bir beyaz KANATLI etidir. Bıldırcın eti, mikro besin elementleri ve B kompleksi, folat ve E vitamini ve K vitaminleri gibi  vitaminlerce zengindir. Dolayısıyla, yüksek kolesterol düzeyleri olanlara ve KOLESTROLÜNÜ düşük seviyede tutmak isteyenlere önerilir.

Bıldırcın eti -18 derecede şoklu olarak marketlerde bulunmaktadır.

İsteğe bağlı kemikli ve kemikleri sıyrılarak ızgara ve yemek tariflerinde belirtildiği üzere tüketilebilir.


Adınız Soy Adınız E Posta Adresiniz Şifreniz Telefon Teslimat Adresi
E Posta Adresiniz ŞifrenizBize Yazın

Bizimle Çalışmak İstermisiniz


Yazılı ve Görsel Medya Kuruluşları için Hazırlanmış Logo, Kadro ve Firma Resimlerini Aşağıdaki Linklerden İndirebilirsiniz...


İyi Çalışmalar Gazivet

Gazivet Logo Aİ
Gazivet Yönetim Kadrosu Resimleri
Gazivet Firma Görselleri